Aktualności

ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA PIERWSZEJ KLASY

paź 19, 2022

Tradycją naszej szkoły jest to, że w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie pierwszej klasy w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość- składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia.

14 października 2022 r. 15 uczniów zostało przyjętych do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment, uczniowie z kl.1, odświętnie ubrani i przejęci, przedstawili swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię p. Beatę Boncler oraz  nauczycielkę muzyki p. Marzenę Wojczak. Uczniowie zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, wykazali się znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i w grupie rówieśniczej, odgadywali zagadki o swojej ojczyźnie. Po zakończonej części artystycznej, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie kl.1 ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Bogumiła Zimna dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką dotykała ramion swoich podopiecznych wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia”. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz szkolne legitymacje. Natomiast od rodziców pierwszoklasiści otrzymali kolorowe kuferki z przyborami do zajęć. Na zakończenie akademii uczniowie pierwszej klasy wraz z Panią Dyrektor, wychowawczynią i zaproszonymi gośćmi pozowali do wspólnej, pamiątkowej fotografii, na tle pięknej dekoracji wykonanej przez p. Bartłomieja Białka. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły i tego, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako niezapomniana, radosna chwila, a ich Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.