Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

sty 21, 2023

Dzień Babci i Dzień Dziadka to najpiękniejsze dni w roku dla każdej wnuczki i każdego wnuka. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są przez wnuki szczególnymi dowodami miłości i szacunku. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, aby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, więc warto uczcić ich święto w szczególny sposób, dlatego  20.01.2023 r. uczniowie kl.1 zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków na uroczyste przedstawienie. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek, program artystyczny oraz wiele konkursów i zabaw. Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni kl.1-pani  Beata Boncler, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zaprosiła na występy uczniów. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a szanowni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają talenty recytatorskie i muzyczne. Nie zabrakło życzeń wyśpiewanych i skierowanych do najbliższych. Każda babcia i dziadek otrzymali piękne upominki i laurki wykonane własnoręcznie przez wnuczki i wnuków. Wzruszeń nie było końca i w niejednych oczach widać było radość i szczęście. Oklasków nie brakowało. Wiele radości i humoru przyniosły konkursy i zabawy dla babć, dziadków i wnuków, które  poprowadziła wychowawczyni klasy I. Po części artystycznej i konkursach zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy pierwszoklasistów. Na zakończenie uroczystości każda wnuczka i każdy wnuk mógł wykonać sobie wesołe zdjęcie z babcią i dziadkiem w fotobudce.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, wzruszeń i radości. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom uczniów z kl.1, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy oraz pani Marzenie Wojczak, która udokumentowała całą uroczystość na fotografiach.

W szczególności  dziękujemy za aktywny udział w imprezie paniom:  Agnieszce Bogaczyk, Weronice Frąckowiak, Małgorzacie Maćczak, Agnieszce Sotkiewicz, Marlenie Witman.