Aktualności

Dzień Postaci z Bajek

lis 8, 2023

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, a także kształtują myślenie i pobudzają wyobraźnię. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.  

W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy w poniedziałek 6 listopada. Tego dnia szkolny korytarz opanowały bajkowe postacie, między innymi: Czerwony Kapturek z wilkiem, wiedźmy, wróżki, księżniczki, Halk, Spider-man, Lord Vader i wiele innych bohaterów z literatury dziecięcej. Uczniowie klas I-VIII, wzięli udział w szkolnej paradzie, podczas której przy dźwiękach muzyki z bajek zaprezentowali swoje stroje. Najciekawsze zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Nad całością imprezy czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Moniką Mencel i Marzeną Wojczak.