Aktualności

„Dźwiękiem malowane”- osobliwy duet: harfa i waltornia

kwi 25, 2023

18 kwietnia w naszej szkole gościliśmy muzyków Filharmonii Kaliskiej.

Uczniowie klas 1-5 mieli przyjemność wziąć udział w audycji pt. „Malując dźwiękiem”. Tego dnia nasza sala gimnastyczna, zamieniła się w salę koncertową, w której rozbrzmiały dźwięki dość osobliwego duetu instrumentów, mianowicie: harfy i waltorni. Dla uczniów była to nie lada gratka. Żywa lekcja muzyki, poprowadzona w ciekawy sposób, dała możliwość zapoznania się z budową instrumentów, sposobami i technikami wydobycia dźwięków. Podczas ciekawych opowieści, uczniowie dowiedzieli się czym jest tłumik, ustnik czy wentyle w waltorni oraz co służy do strojenia harfy i dlaczego niektóre struny ma czerwone. Całości dopełniły doskonale dobrane przykłady utworów muzycznych, wykonanych przez muzyków zarówno solo jak i w duecie. Najwięcej radości sprawił uczniom quiz muzyczny, w którym musieli odgadnąć tytuł filmu, z którego pochodził prezentowany fragment muzyczny. Największą popularnością cieszył się motyw z Harego Pottera w wykonaniu pani waltornistki, który mimo zakończenia „muzycznej lekcji”,  rozbrzmiewał w sali jeszcze wielokrotnie.