Informacje dla rodziców uczniów klasy 1

sie 30, 2022

Szanowni Rodzice,

zbliża się czas, gdy Wasze dzieci po raz pierwszy wejdą do naszej szkoły jako uczniowie. Będzie wesoło i wspaniale, choć zdajemy sobie sprawę, że troszkę się niepokoicie. Korzystajcie wraz z dziećmi z ostatnich dni wakacji, rozmawiajcie o szkole i nastawiajcie się pozytywnie. Zamieszczamy poniżej kilka niezbędnych rzeczy, które wspólnie możecie wybrać jako wyprawkę szkolną.

Klasa 1- wychowawczyni: p. Beata Boncler

Wyprawka ucznia klasy pierwszej:

• zeszyt 32 kartkowy w kratkę (jako dzienniczek ucznia)
  • zeszyt 16 kartkowy w 3 linie (najlepiej czerwone i niebieskie linie)
  • zeszyt 16 kartkowy w kratkę

Każdy zeszyt podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.

W piórniku:

• 2 ołówki (najlepiej trójkątny uchwyt lub nakładka), gumka, linijka, nożyczki, klej w sztyfcie, temperówka
  • kredki świecowe typu Bambino lub ołówkowe ((najlepiej trójkątne)
  • może być długopis zmazywalny

Do pozostawienia w szkole:

• farby plakatowe, pędzel, pojemnik na wodę
  • plastelina
  • papier kolorowy
  • bloki rysunkowe A-4(białe kartki i kolorowe kartki)
  • bloki techniczne A-4 (białe kartki i kolorowe kartki)
  • 2 teczki papierowe z gumką
  • okładki na podręczniki

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów lub przylepienie podpisanych naklejek!

Pozostałe niezbędne rzeczy:

• zdjęcie na legitymację szkolną – podpisane na odwrocie( imię i nazwisko ucznia, adres zamieszkania)
  • obuwie na zmianę (w podpisanym worku-najlepiej sportowe z jasną podeszwą – tak aby nadawały się na zajęcia z w-f); obuwie pozostanie w szkolnej szatni
  • strój gimnastyczny – biała koszulka i ciemne spodenki (w podpisanym worku); zimą można przynosić spodnie dresowe; strój przynoszą uczniowie na każde zajęcia z w-f

We wrześniu dzieci otrzymają w szkole podręczniki (wypożyczone ze szkolnej biblioteki) oraz zestaw ćwiczeń (na własność).