Aktualności

Podróż w kosmos

lut 28, 2023

W poniedziałek 27 lutego uczniowie naszej szkoły odbyli niezwykłą podróż… w Kosmos. Stało się to za sprawą pana Daniela Stasiaka z Astro Areny podczas zajęć z edukacji astronomicznej. Planetarium Astro Arena jest certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne.

 

Uczniów powitał na sali pan Daniel wraz ze swoim pomocnikiem, kosmitą- Ufoludkiem Ziggy. Dzieci zostały wprowadzone w świat astronomii, a oprócz tego dowiedziały się, że warto mieć marzenia i je spełniać, że chcieć to móc. Potwierdzeniem jest życiowa droga samego prowadzącego, który już od przedszkola obserwował gwiazdy i interesował się astronomią. Pan Daniel, prawdziwy pasjonat astronomii, przybliżył uczniom między innymi zagadnienia dotyczące budowy Układu Słonecznego i pokazał prawdziwy meteoryt oraz lunetę do obserwacji nieba. Później animator  zaprosił dzieci pod miękką kopułę przenośnego planetarium. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie obserwowali symulację nocnego nieba, poznali nazwy gwiazd i gwiazdozbiorów, zobaczyli planety, poznali kolorowe mgławice i wielkie galaktyki… Piękne zdjęcia i filmiki rozgwieżdżonego nieba wprowadziły nieco magiczną atmosferę i sprawiły, że uczniowie słuchali bardzo zaciekawieni.

Były to bardzo interesujące zajęcia, pełne wrażeń i emocji. Dzieci poczuły prawdziwy Kosmos i zostały zarażone astronomią przez pana Daniela, który podzielił się z nimi swoją wiedzą i pasją. Takie spotkania z pewnością motywują do rozwijania własnych zainteresowań.