Aktualności

Światowy Dzień Jabłka

wrz 30, 2023

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Dawniej na wsiach wierzono, że owoce te poświęcone w dzień św. Błażeja są lekarstwem na ból gardła. Dziś wiemy, że jabłka są doskonałym sprzymierzeńcem w profilaktyce wielu chorób. Światowy Dzień Jabłka ma zachęcić (zwłaszcza najmłodszych) do jedzenia jabłek. Tak naprawdę każdego dnia warto doceniać ten wyjątkowy owoc – jego właściwości zdrowotne oraz wspaniały smak.

W naszej szkole Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami: p. Marzeną Wojczak i p. Moniką Mencel zadbali, by tego dnia każdy uczeń z klas 1-8 otrzymał soczyste jabłuszko. Samorząd słodkimi upominkami nagrodził również uczniów klas 1-3 za wykonanie prac plastycznych, których tematem przewodnim było oczywiście JABŁKO.

Największą niespodzianką były przygotowane przez Amelkę i Martę z klasy 8 przy współpracy z p. Moniką, Marzeną oraz p. Anią przepyszne przekąski z jabłek maczanych w czekoladzie udekorowanych najróżniejszymi posypkami. Podczas długiej przerwy, na głównym korytarzu uczniowie i pracownicy szkoły mogli degustować przygotowane pyszności. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że ten najbardziej popularny w kraju owoc można serwować na wiele sposobów.

Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, a nas cieszył fakt, że przekąski znikały w bardzo szybkim tempie.

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami w imieniu wszystkich uczniów szkoły podstawowej nr 11, pragną serdecznie podziękować Państwu Ilonie i Marcinowi Adamusom za zorganizowanie i dostarczenie do szkoły skrzynek z owocami.
                                       DZIĘKUJEMY!!!