Aktualności

Uroczysty apel z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości

lis 11, 2022

10 listopada 2022r. cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Szkoła do Hymnu”. Po wspólnym i uroczystym wykonaniu hymnu, uczniowie klasy 6a, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Narratorzy w skrócie przedstawili historię Polski od rozbiorów, po dzień radości, jakim był niewątpliwie 11 listopada 1918r. Treści natomiast wzbogacone zostały o pieśni patriotyczne, charakterystyczne dla tego święta, które wykonali przystrojeni w biało-czerwone kotyliony oraz flagi uczniowie poszczególnych klas.

Dziękujemy za lekcję historii, patriotyzmu i miłości do ojczyzny.