Aktualności

Wycieczka do JURAPARKU

cze 8, 2023

W środę 7 czerwca klasa 2 i 3, były na wycieczce w JURA-PARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od atrakcji, jaką był TUNEL CZASU. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu, udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów. Podczas wędrówki uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale też i dotknąć prehistorycznych dinozaurów wykonanych w naturalnych wielkościach. Zwiedziliśmy również PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów. Podziwiać je mogliśmy stąpając po przeszklonej podłodze. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM oraz w kinie 5D. Oceanarium, to miejsce, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdowały się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył  z taką siłą, że pękła szyba a podłoże, na którym stali obserwujący podwodny świat uczniowie zatrzęsła się, wywołując krzyki przerażenia.

JURA-PARK zachwycił wszystkich nie tylko niezwykłym przekazem naukowych faktów, ale również ogromnym placem zabaw, na którym każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce do doskonałej zabawy. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

Pragniemy złożyć podziękowania firmie transportowej BovaTrans za współpracę, bezpieczną podróż, miłą atmosferę i anielską cierpliwość.

Wychowawczynie i uczniowie klasy 2 i 3