Aktualności

Wycieczka do pizzerii

paź 6, 2023

We wtorek 3 października uczniowie kl.2 pod opieką wychowawczyni Beaty Boncler wybrali się na wycieczkę do pizzerii DaGrasso. Była to niespodzianka zorganizowana z okazji Dnia Chłopaka.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, podczas których uczyli się robić pizzę. Na początek każdy uczeń otrzymał specjalny fartuszek i czepek kucharza. Potem wszyscy zajęli wyznaczone stanowiska do pracy. Pod bacznym okiem pracowników pizzerii dzieci wałkowały ciasto, smarowały je sosem,  posypywały serem. Następnie wybierając ulubione dodatki do swoich pizz, tworzyły własne kompozycje smakowe. Wszystkie pizze wyglądały wspaniale. Przygotowane przysmaki trafiły do pieca, a po kilku minutach na stoły. Uczniowie z wielkim apetytem skonsumowali własnoręcznie wykonane pizze, które jak sami podsumowali- były przepyszne. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom Małego Kucharza oraz drobny upominek. Wycieczka była bardzo udana,  a drugoklasiści wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i w doskonałych humorach.

Serdecznie dziękujemy mamie Marcela,  p. Oldze Sałacie,  za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.