Aktualności

Wycieczka do Torunia-Centrum Nowoczesności

paź 21, 2023

20 października uczniowie klas 3-7 odwiedzili miasto Toruń, które kojarzy się z postacią wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz piernikami.

Pierwszą atrakcją wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym na 6 kondygnacjach w dawnym młynie parowym z końca XIX wieku, znajdują się interaktywne sale ekspozycyjne. Nasi uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Nasza grupa zobaczyła m.in.: najdłuższe w Polsce Wahadło Foucaulta o długości 33 metrów, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi, dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz interaktywną wystawę „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po jej ujście.