Aktualności

Zabawy konstrukcyjne w szkolnej świetlicy

paź 24, 2022

W nowym roku szkolnym, świetlica szkolna wzbogaciła się o zestawy klocków konstrukcyjnych firmy „moje Bambino”, „insGraf” oraz „insGraf DIGITAL”.  Dobrze wiemy, że zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem różnorodnych klocków zawsze były, są i będą ciekawą formą zabawy dla dzieci,  która rozwija zarówno ich wyobraźnię, jak i pomysłowość.

Samodzielna praca nad konstrukcją uczy także koncentracji, skupienia i obserwacji, natomiast tworzenie konstrukcji przez grupę dzieci, uczy dzielenia się, współdziałania oraz współodpowiedzialności za kształt budowli.

W świetlicy, każdego dnia uczniowie budują najdziwniejsze formy przestrzenne za pomocą różnorodnych klocków ze świetlicowego zestawu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.