Aktualności

Dzień andrzejkowych wróżb

lis 30, 2022

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą „zerknąć” w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Są one specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

30 listopada w naszej szkole, przebiegał  pod hasłem wróżb andrzejkowych. Tego dnia  Samorząd Uczniowski, przygotował dla uczniów kiermasz ciasteczek z wróżbą. W poszczególnych klasach uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukali swojej szczęśliwej liczby, poznawali znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć dla siebie coś wyjątkowego. Humory dopisywały wszystkim, a uśmiechy uwiecznione zostały w andrzejkowej fotobudce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego dnia.
                                                                                                                                                          SU