Aktualności

Dzień Ziemi w kl.1

maj 10, 2023

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Uczniowie  z kl.1  podczas zajęć dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Mieli okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. Wszyscy uczniowie wiedzieli, co szkodzi naszemu środowisku oraz co zrobić, by Ziemia nie cierpiała z powodu działań człowieka. Dzieci miały wiele pomysłów na to, co zastosować i wprowadzić do użytku, by życie na naszej planecie trwało jak najdłużej. Segregacja śmieci nie sprawia pierwszoklasistom żadnego problemu. Rozpoznają  kolory pojemników na śmieci i wiedzą jakie wrzucić do nich odpady. A trudne słowo „recykling” to żadna tajemnica. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej. Na zakończenie każdy uczeń wykonał sobie zdjęcie w ekologicznej fotobudce.
Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Uczniowie z kl.1 wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.