Aktualności

Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji

maj 9, 2023

25 kwietnia był dla uczniów kl.1 wyjątkowy, ponieważ wybrali się wraz z wychowawczynią p. Beatą Boncler oraz mamą Maksa- p. Małgorzatą Maćczak,  na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na miejsce uczestnicy wycieczki dotarli miejskim autobusem i zostali powitani przez dwie panie policjantki  z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Panie policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominały, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Mówiły również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Następnie wytłumaczyły, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród pierwszoklasistów wypowiedzi pań policjantek o ich codziennej pracy oraz demonstracja sprzętu policyjnego wykorzystywanego w codziennej służbie. Każde dziecko mogło zobaczyć w jaki sposób zdejmuje się odciski palców, obejrzeć części umundurowania oraz zwiedzić budynek Komendy. Na zakończenie wycieczki uczniowie zobaczyli służbowe, policyjne samochody i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z paniami policjantkami.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z uczniów kl.1  nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem policji. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.