Aktualności

Dzień Dyni w 1a

lis 10, 2022

Dynia – ogromne, kolorowe warzywo kojarzące się nieodmiennie z jesienią. Dynia nie tylko dostarcza wrażeń estetycznych w ogrodzie, lecz także jest mile widziana w kuchni, ale najwięcej radości dostarcza dzieciom.

28 października w klasie 1 odbył się dzień dyni. Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski na najciekawszy stroik z dyni i otrzymali piękne, kolorowe dyplomy za oryginalnie wykonane prace. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia dzieci miały na sobie ubrania w kolorze pomarańczowym lub przygotowały ciekawe przebrania. Wszyscy wzięli udział w licznych zabawach z udziałem dyni, które przygotowały ich mamy i panie z „trójki klasowej”. Były: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, strącanie duszkowej piramidy, poszukiwanie duszków, dyniowy twister, balony z zadaniami, zgadywanka z ilustracjami oraz dekorowanie dyni z zamkniętymi oczami. Mamy uczniów przygotowały w tym dniu słodki poczęstunek i pięknie udekorowały stoliki. Ten dzień przyniósł pierwszoklasistom wiele niezapomnianych wrażeń, dużo ciekawości, odkrywania i wesołej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Paniom: Marlenie Witman, Ewie Rokoszewskiej i Weronice Frąckowiak za zaangażowanie w organizację tej imprezy.