Aktualności

Wycieczka do teatru

lis 10, 2022

Spektakl „ZęboweLOVE. Z miłości do zębów” Antoniego Machonia w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu to bajkowa, muzyczna podróż dla małych i tych całkiem dużych, w której nie brakuje elementów edukacyjnych, a także miłosnych.

4 października uczniowie kl. 1 pod opieką wychowawczyni p. Beaty Boncler obejrzeli na Scenie Kameralnej kaliskiego Teatru przedstawienie, w którym głównym bohaterem był Profesor Smakowicz, mieszkający w Pychotkowie  i  tworzący w swoim laboratorium różne eksperymenty, np. łączy owoce z warzywami. Wszystko zmienia się, gdy na jego stragan przychodzi nieznajoma, w której się zakochuje. Okazuje się, że ona bardzo uwielbia słodycze. I profesor ma cel. Postanawia stworzyć najsłodszą słodycz świata dla swojej ukochanej, która nagle znika. Profesor zaczyna jej szukać. W mieście pojawia się czarownica, która uknuła spisek i wśród mieszkańców wybucha epidemia zębowa. Ale z pomocą Doktora NFZ i jego Asystentki wszystko dobrze się kończy.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie, nuciły melodie piosenek, często reagowały śmiechem, śledząc losy głównego bohatera, który dzielnie pokonywał przeciwności losu i własne lęki. Poznały zasady dbania o zdrowie zębów i skutki nadmiernego spożywania słodyczy.