Aktualności

Dzień Dziecka w 3a

cze 8, 2022

Dzień Dziecka w klasie 3 obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w szkolnej ławce. Uczniowie wzięli udział w rozgrywkach drużynowych pt. „Odkrywanie świata” przygotowanych przez rodziców. Zabawy miały charakter edukacyjnej podróży po świecie. Dzieci mogły poznać różne ciekawostki na temat kontynentów i znajdujących się tam państw. Uczyli się korzystania z mapy fizycznej świata, liczyli pieniądze, wykonywali obliczenia, rozwiązywali zagadki i zaszyfrowane hasła. Za każde rozwiązane zadanie drużyny otrzymywały punkty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie zadania. Uczestnicy gry musieli ze sobą zgodnie współpracować. Na zakończenie każde dziecko biorące udział w zabawach otrzymało nagrodę w postaci medalu „Odkrywca świata.” Po rozgrywkach nie zabrakło słodkości. Uczniowie zjedli pyszne lody zakupione przez rodziców, ale wcześniej własnoręcznie je ozdabiali wafelkami lub owocami. Dzień w szkole upłynął bardzo szybko w radosnej i miłej atmosferze.

Dziękujemy p. Marlenie Witman i p. Ewie Rokoszewskiej za poświęcony czas i przygotowanie wspaniałych rozgrywek dla dzieci.