Aktualności

Hałas zdrowiu szkodzi!

wrz 9, 2022

Zapewne każdy z Was zauważył, że kilka dni temu, na głównym korytarzu w naszej szkole, pojawiło się nowe urządzenie. Jest nim UCHO ELEKTRONICZNE, którego zadaniem jest wspomaganie walki z hałasem.

Zastanawiacie się w jaki sposób?

Otóż, kiedy podczas przerwy, na korytarzu zostanie przekroczona norma, wówczas włączą się czerwone diody. Żółty kolor będzie informował, że sygnalizator zbliża się do granicy normy dźwięku. W ten obrazowy sposób, będziemy mogli systematycznie przyzwyczajać uczniów do cichszego zachowania się podczas przerw, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy będziemy gromadzić się na szkolnym korytarzu.

Pamiętajcie!

Wysoki poziom hałasu źle wpływa na koncentrację uczniów.  Powoduje rozdrażnienie, zdenerwowanie. U niektórych uczniów może wywoływać agresywne zachowania lub być przyczyną stresu szkolnego. Poza tym nam , nauczycielom, milej będzie spędzać czas w bezpiecznej od nadmiernego hałasu szkole.