Aktualności

Z sercem dla potrzebujących

wrz 12, 2022

Przed wejściem głównym do budynku szkolnego, pojawił się czerwony pojemnik w kształcie serca ufundowany ze środków Rady Rodziców. Cel tego zakupu to propagowanie idei recyclingu oraz wspieranie akcji charytatywnych przez uczniów naszej szkoły oraz społeczność lokalną.

Plastikowe nakrętki wykonane z tworzywa PET są dzisiaj cennym surowcem, który całkowicie podlega recyclingowi. W Polsce od lat prowadzone są zbiórki plastikowych nakrętek, które wymieniane w punktach recyklingowych na konkretne środki finansowe wspierają rozmaite cele charytatywne. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp.

Każdego dnia w naszych domach pozbywamy się bezużytecznych dla nas nakrętek, które są zamknięciem plastikowych butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach, opakowaniach po najróżniejszych płynach, np. do spryskiwaczy, mycia naczyń itp.

Od dziś wrzucaj je do naszego pojemnika by przyłączyć się do realnej pomocy tym, którzy jej potrzebują.