Jesienna wyprzedaż garażowa. Mniej odpadów, więcej zabawy!

paź 5, 2022

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w organizacji „Wyprzedaży  garażowej” w naszej szkole. Z inicjatywy Rady Rodziców chcemy zorganizować 18 listopada w godzinach popołudniowych (16.30-17.30) eventu, w którym każdy z chętnych uczniów będzie mógł wymienić lub sprzedać swoje zabawki, gry oraz książki, którymi już się nie bawi. W ten sposób damy zabawkom drugie życie, a dzieci nauczymy mądrego gospodarowania własnymi rzeczami (nie wszystko musi trafiać na strych lub do kosza).

Każda z klas będzie miała swoje dedykowane stoliki, na których będzie mogła rozstawić przyniesione zabawki, gry, książki. Przewidzieliśmy 3 kategorie cenowe:

– 2zł

– 5zł

– 10zł

To uczeń decyduje jaką dana rzecz ma wartość. Warunkiem koniecznym jest, aby rzeczy były sprawne i kompletne.

Dodatkowo przed każdym stolikiem można wystawić karton z przedmiotami „oddam za darmo”.

Każdy może przyjść i sprzedać lub kupić zabawki, książki, gry, inaczej mówiąc – pozwolić swoim rzeczom znaleźć nowy dom!

Udział wystawców i wstęp dla kupujących jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja dla osób, które chcą wystawić zabawki. Uczniom w wyprzedaży mogą pomóc rodzice (zorganizowaniu stoiska, pomoc przy sprzedaży). Na wyprzedaż zapraszamy uczniów naszej szkoły, ich rodzeństwo, kolegów i rodziców.

Prosimy Samorząd Szkolny i ich opiekunów o:

–  pomoc w rozpowszechnieniu informacji o Wyprzedaży

-pomoc w  zebraniu od wychowawców klas  listy chętnych osób, które chcą wystawić swoje stoiska

– pomoc przy organizacji stolików dla wystawców

– pomoc przy pilnowaniu porządku w trakcie trwania imprezy

– pomoc w pracach porządkowych po zakończeniu wyprzedaży

Regulamin  Jesiennej Wyprzedaży Garażowej

1. Jesienna Wyprzedaż Garażowa, dalej zwana „Wyprzedażą” jest imprezą organizowaną przez Radę Rodziców i Samorząd Szkolny działającą przy Szkole Podstawowej Nr 11 w Kaliszu.
  2. Szkoła Podstawowa nr 11 w Kaliszu udostępnia miejsce pod organizację wyprzedaży
  3. W Wyprzedaży mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie SP nr 11, którzy dokonają wcześniejszej rejestracji. Rejestracji należy dokonywać do 10 listopada u wychowawców klas.
  4. Podczas Wyprzedaży można sprzedawać zabawki, gry, książki. Przedmioty te muszą być kompletne i sprawne.
  5. Sprzedawane przedmioty nie podlegają podatkowi VAT.
  6. Wyprzedaż odbywa się 18.11.2022 w godzinach od 16.30 do 17.30
  7. Nie pobiera się opłaty za wystawienie stoiska.
  8. Wstęp kupujących na wyprzedaż jest bezpłatny.
  9. Wystawcy mogą przygotowywać własne stanowiska od godz. 15.30.
  10. Każdy wystawca wyprzedaży tworzy samodzielnie stoisko. W przygotowaniu stoiska oraz podczas wyprzedaży uczniom mogą towarzyszyć rodzice.
  11. Wystawcy przygotowują przedmioty w trzech kategoriach cenowych: 2zł, 5zł, 10zł
  12. Organizator zapewnia stoliki służące do rozkładania towarów..
  13. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za sprzedawane przedmioty.
  14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za dobra osobiste uczestników Wyprzedaży.
  15. Po zamknięciu swojego stoiska, trzeba zostawić porządek i zabrać ze sobą wszystkie rzeczy, które nie zostały sprzedane. Stoisko należy uprzątnąć do godziny 18:00.
  16. Uczestnicy Wyprzedaży zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów przeciwpożarowych.
  17. Każdy wystawca jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem i jego przestrzegania.

p. Marlena Witman