Aktualności

Wycieczka do Wrocławia

paź 4, 2022

Jednodniowa wycieczka do wrocławskiego zoo, to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. 30 września w Dzień Chłopaka uczniowie dwóch klasy, klasa 4a i klasa 5a, uczestniczyli w wyjeździe do Wrocławia. Tuż za bramą powitały wszystkich niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Spacerując ścieżkami wrocławskiego ZOO, udało nam się zobaczyć lwy, niedźwiedzie, wilki, żyrafy, słonie, kajmany oraz wiele, wiele innych. Dużą atrakcją było zwiedzanie afrykanarium, który odkrywał niesamowity świat „Czarnego Lądu”. Można było zobaczyć m.in. mieszkańców rafy koralowej, podwodne harce hipopotamów nilowych, drapieżne mangusty, płaszczki, jedne z największych żółwi lądowych świata, pingwiny czy manaty.
Czasami wcale nie musimy jechać do innego kraju, aby poczuć się jakbyśmy już w nim byli. Jednym z takich miejsc jest Ogród Japoński we Wrocławiu. Można powiedzieć, że jest namiastką Japonii. Ogród Japoński był kolejnym punktem naszej wyprawy. Główne wejście do Ogrodu Japońskiego to brama Sukya. Przechodząc ścieżką, docieramy do centralnej części ogrodu, w której najważniejszą atrakcją jest most z ozdobnym dachem. Spacerując wąskim alejkami można dotrzeć do herbaciarni Azumaya, mis kamiennych, studni czy mostku kamiennego.
Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym oraz Ogrodzie Japońskim dostarczył nam wiele radości, był dla nas wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawych i atrakcyjnych miejscach. Pełni nowych wrażeń, trochę zmęczeni ?, ale w dobrych humorach, szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Opiekunami wycieczki byli, p. E. Tomczak oraz p. S. Ibusz.