Aktualności

Odwiedziny wielkanocnego zajączka

kwi 5, 2023

Przez ostatnie dni w kl.1 uczniowie poznawali różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. We wtorek 4 kwietnia, pierwszoklasistów odwiedził wielkanocny zajączek.

Dzień rozpoczął się od wielkanocnych zabaw i konkursów, które zostały przygotowane przez mamy pierwszoklasistów- p. Marlenę Witman i p. Weronikę Frąckowiak. Było ich mnóstwo: zbieranie pisanek i marchewek na czas, slalom z toczeniem jajek za pomocą łyżki, jajeczne puzzle, rzucanie pisankami do celu, pisankowe wyścigi w parach, doczepianie zgubionego ogona wielkanocnemu zajączkowi, poszukiwanie identycznych pisanek i wiele innych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla uczestników zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie i za aktywny udział w grach otrzymali wielkanocne naklejki. Oprócz tego, każde dziecko z pomocą turlającej się pisanki, wylosowało dla siebie nagrodę- słodki upominek. A na zakończenie tego udanego dnia pojawił się pod drzwiami sali nr 12 wielkanocny zajączek i zostawił dla pierwszoklasistów świąteczne prezenty. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

Wszyscy uczniowie kl.1 wraz z wychowawczynią bardzo dziękują zajączkowi za wizytę i upominki. A Rodzicom- za przygotowanie wesołych, świątecznych konkursów.