Aktualności

Wiosenna wycieczka do kina

kwi 5, 2023

Rodzice uczniów z kl.1 przygotowali dla nich niespodziankę i z okazji powitania wiosny ufundowali dla nich bilety do kina.

28 marca uczniowie pod opieką wychowawczyni p. Beaty Boncler i mamy jednego z pierwszoklasistów- p. Olgi Sałaty, wybrali się na wycieczkę do Multikina w Galerii „Tęcza”.  Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt.: „Kot w butach: Ostatnie pożegnanie”. Główny bohater- Kot w Butach odkrywa, że wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć legendarne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć. Wielka przygoda, która czeka Kota, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dziecięca widownia reagowała wyjątkowo głośno. Niektórzy śmieli się, inni głośno rozmawiali na temat przygód bohaterów. Niezwykłym przeżyciem dla uczniów było także zwiedzanie z pracownikiem Multikina- p. Małgorzatą Sobocką, pomieszczeń znajdujących się w kinie, m.in.  projektornii. Uczniowie zostali poczęstowani przekąskami, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Pierwszoklasiści byli bardzo zadowoleni.  Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. To była udana, wiosenna wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i pozytywne emocje związane z obejrzanym filmem.