Aktualności

Wigilia w klasie 1

sty 5, 2023

Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. Wigilia to bardzo magiczny i radosny dzień dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia oraz śpiewamy kolędy.

W świątecznej atmosferze, 22 grudnia w klasie 1 odbyło się spotkanie wigilijne. W ten dzień cała klasa spotkała się przy jednym stole. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka, przystrojona ozdobami przez uczniów oraz stoły zastawione słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach, a później mieli  do wykonania wiele atrakcyjnych świątecznych zadań: brali udział w wyścigach śnieżynek, poszukiwali śniegowych kul,  rzucali papierowymi śnieżkami do celu, wykonali sylwetki renifera Rudolfa, przyczepiali magnesowy nos św. Mikołajowi.

Miłym i radosnym momentem  było wykonanie  kolędy „Lulajże, Jezuniu” przez jednego z pierwszoklasistów- Michała, który zagrał dla wszystkich kolędę na swojej gitarze.  

Była także słodka niespodzianka przygotowana przez Śnieżynkę- panią Agnieszkę, mamę Fabiana, która zrobiła dla wszystkich dzieci cukrową watę. Na twarzach pierwszoklasistów widniały uśmiechy i zadowolenie. Na zakończenie dnia wszystkie klasy spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Pierwszaki również zaśpiewały wspólnie przygotowaną kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Wigilijne spotkanie w klasie 1 było pełne  radości i wprowadziło wszystkich  w świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów z kl.1 za zaangażowanie w organizację wigilii, a szczególne podziękowania kierujemy do Pań: Agnieszki Sotkiewicz, Weroniki Frąckowiak i Olgi Sałaty- za poświęcony czas i uczestnictwo w spotkaniu.