Aktualności

Wizyta przedstawicielki Straży Miejskiej w kl.1

wrz 19, 2022

Bezpieczeństwo uczniów jest bardzo ważne, dlatego w naszej szkole, we wtorek, 13 września 2022 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej w Kaliszu, starszym inspektorem panią Agatą Dybioch.

Funkcjonariuszka przeprowadziła zajęcia dla pierwszoklasistów. Tematyka dotyczyła najważniejszych zasad związanych z bezpieczeństwem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim jest Strażnik Miejski, jak wygląda jego praca i jak dba o bezpieczeństwo w najbliższej okolicy. W czasie zajęć uczniowie mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, przypomnieli sobie wiadomości na temat znaków drogowych, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz zasad przechodzenia przez jezdnię. Pani inspektor przypomniała numery alarmowe i wyjaśniła, jak unikać  różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi lub nieznanymi zwierzętami. Funkcjonariuszka mówiła także o konieczności  zachowania ostrożności przy udzielaniu informacji o charakterze osobistym. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści otrzymali od pani inspektor drobne upominki- odblaskowe breloczki, które zawiesili na swoich tornistrach.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem uczniów, a wiedza zdobyta podczas zajęć z pewnością zaowocuje bezpiecznym zachowaniem się naszych najmłodszych uczniów.

Dziękujemy p. Marlenie

Witman za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.